Co to jest landing page? Zaraz wszystko wyjaśnimy! Jeżeli już na takiej stronie wylądowaliście, to co zrobić dalej i jak to się w ogóle stało, że się na niej znaleźliście? Landing page to najprościej ujmując, strona, na którą trafiacie poprzez kliknięcie w reklamę, linki sponsorowane, newsletter czy na przykład baner reklamowy. Czyli strona docelowa, strona lądowania. Czym się różni od zwykłej strony internetowej?

Co to jest landing page?

Po co właściwie tworzone są takie strony i komu to potrzebne? Landing page nazywana jest również stroną docelową. Tworzy się ją nie po to, aby pokazać działalność firmy i wszystkie produkty, ale te, które są najważniejsze z punktu widzenia firmy. Landing page może więc informować o konkretnej promocji, zapisywać do newslettera, kierować do formularza kontaktowego czy opisywać konkretny produkt. Jeżeli przykładowo, klikniecie w reklamę Google AdWords, to możecie zostać przekierowani na specjalnie założoną stronę, czyli landing page. W ten sposób na takiej stronie możecie znaleźć informacje, które Was interesują i są rozwinięciem reklamy, w którą kliknęliście.

Landing page a one page

Wiele osób nie widzi różnicy pomiędzy stroną tzw. one page i landing page. My widzimy, wiemy i już tłumaczymy, jaka jest pomiędzy nimi różnica! Jeżeli zastanawiacie się co to jest landing page i na myśl przychodzą Wam takie długie strony do scrollowania w dół, poniekąd macie rację. One page jak sama nazwa wskazuje to strona, na której treść znajduje się tylko na jednej stronie. Jeżeli chcemy przejrzeć stronę scrollujemy w dół i w ten sposób możemy obejrzeć całą jej zawartość. Strony typu one page są bardzo popularne, bo dają duże możliwości wizualne. Sprawdzają się świetnie też jako wizytówki firm. Można umieścić na nich filmy, duże zdjęcia i animacje. Strony typu one page to takie standardowe strony www, ale w postaci pojedynczej strony, którą trzeba scrollować, żeby dowiedzieć się więcej. Landing page natomiast, owszem jest stroną typu one page, ale w odróżnieniu od niej pokazuje jedynie jakiś wycinek, skrawek tego, na czym zależy danej firmie. Przykłady? Nie ma problemu! Więc co to jest landing page?

Strona typu one page:

 • jest bardzo nowoczesna
 • możemy przesuwać ją w dół
 • widzimy fajne animacje i duże zdjęcia
 • strona zawiera wszystkie informacje dotyczące firmy, produktów i usług

Strona typu landing page:

 • dane kontaktowe do firmy
 • możliwość pobrania przewodnika
 • zapisanie się do pobrania, w ten sposób firma pozyskuje adresy e-mail potencjalnych klientów
 • nie zawiera wszystkich danych o firmie, a jedynie informację o danym produkcie czy usłudze

Po co mi landing page?

Co to jest landing page i po co mi taka strona? Teraz, kiedy wszystko jasne i wiecie jaka jest różnica pomiędzy landing page, a strone typu one page możemy podpowiedzieć Wam do czego może być Wam strona landing page potrzebna. Co jest najważniejsze dla właścicieli firm, a co za tym idzie, właścicieli stron internetowych? Oczywiście to, aby potencjalnego Klienta skierować na właściwe tory. Pokazać mu jak i, w którym konkretnie miejscu ma kupić nasz produkt lub zamówić usługę. Co nam, jako firmie, daje landing page?

 • pokazujemy wartość naszego produktu lub usługi,
 • pokazujemy największe zalety naszego produktu,
 • pokazujemy co odbiorca może zyskać kupując produkt,
 • pokazujemy jak odbiorca ma kupić nasz produkt.

Największe zalety strony landing page:

 1. Połączenie e -mail marketingu z landing page. Po kliknięciu na adres zawarty w wiadomości w skrzynce odbiorcy, można przekierować go od razu na landing page, gdzie dowie się o ofercie;
 2. Landing page jest stroną ściśle skierowaną na zachęcenie do kupna produktu, czy zamówienia usługi. Uzyskuje lepsze efekty niż kierowanie odbiorców na stronę główną sklepu lub stron;
 3. Mamy cel – pokazujemy go na landing page, uzyskujemy pożądane zachowania Klientów. Wyodrębniamy produkty i usługi,na których nam zależy i pokazujemy je odbiorcom;
 4. Tworzenie kampanii reklamowych można dostosować do różnych segmentów i grup odbiorców.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat tworzenia landing page, zapraszamy do kontaktu! Oczywiście dla Was też możemy stworzyć taką stroną, bo to bardzo przyjemna praca!

Interesuje Cię własny projekt?

Lukasz-Bober-Key-Account-Manager-Greenview-Small

Łukasz Bober
Project Manager
+48 501 757 664