Blog – Greenview Software House
14
blog,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.7,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_floating,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

Greenview Software House

Najpopularniejsze systemy CMS

Jakie są najpopularniejsze systemy CMS? A co to w ogóle jest CMS-spytacie? Zawiłości związane z prowadzeniem strony internetowej wyjaśnialiśmy w tym wpisie na naszym blogu. CMS to krótko rzecz ujmując, system zarządzania treścią na stronie internetowej. Dzięki CMS możesz dodawać wpisy, zdjęcia, a także zmieniać kolory na stronie  i dopasować ją do swoich wymagań. My najchętniej pracujemy w systemie zarządzania treścią, jaki daje nam WordPress. Jednak to nie jedyny CMS, a dzisiaj przedstawimy Wam te, które depczą WordPressowi po piętach. 

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Jak powinna wyglądać strona internetowa? Niby każdy to wie, ale kiedy przychodzi czas na jej planowanie, w głowie macie jedną wielką pustkę! No, bo jak to tak zaplanować, żeby wszystkim się podobało no i przede wszystkim, żeby mi się podobało? Z tym nie ma problemu, bo projektowanie stron www to nasza specjalność. Jak jednak podejść do tematu i na jakie elementy warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o to, jak powinna wyglądać strona internetowa? 

Strony responsywne

Strony responsywne to, jakby powiedziały blogerki modowe-wielki must have. Dlaczego musicie je mieć i do czego strony responsywne się przydają? Ano do tego, żeby można było je wygodnie przeglądać na każdym urządzeniu mobilnym-ekranie komputera, tablecie, czy telefonie. Dlaczego tak ważne jest, abyście swoją stronę stworzyli właśnie w technice RWD? Zaraz wszystko stanie się jasne!

Joomla czy WordPress?

Joomla czy WordPress? Oto jest pytanie, a my postaramy się wyjaśnić Wam, jaka jest między nimi różnica i jakie są ich wady i zalety. Miliony stron stworzonych na platformie WordPress mogą być dowodem na to, że korzystanie z niej to duża wygoda dla użytkownika. Jak jest naprawdę i czy może Joomla przekona Was jednak do siebie? 

Sklepy internetowe Magento

Sklepy internetowe Magento to alternatywa dla sklepów na platformie PrestaShop i WordPress. Chociaż najlepiej pracuje nam się na silniku  WooCommerce, to chcemy pokazać Wam różnice pomiędzy poszczególnymi platformami. Teraz skupimy się na Magento, bo przecież zakładając sklep internetowy, musicie wiedzieć o nich wszystko. No prawie wszystko. Resztą zajmiemy się my! 

Na jakiej platformie założyć sklep internetowy?

Na jakiej platformie założyć sklep internetowy? Niedawno pisaliśmy o magicznej wtyczce do WordPressa – WooCommerce. Jednak to nie jedyny sposób na to,  żeby Wasz sklep zaczął wreszcie działać. Jednak zanim będziecie dzięki biznesowi online kosić grube miliony, musicie zastanowić się, na jakiej platformie chcecie ten biznes budować.

Proste strony internetowe – wizytówki online

Jeżeli pamiętacie pierwsze, proste strony internetowe, które pojawiły się już na początku lat 90., to jesteście szczęściarzami! Dzisiejsze dzieciaki nie wiedzą, jak wyglądała praca nad taką stroną, a co więcej jaki był efekt tych prac! A efekt był zawsze łaaaał! Proste strony internetowe ewoluowały jednak jak dinozaury i stworzyć z nich można prawdziwe cuda!

Narzędzia dla blogerów i copywriterów

Narzędzia dla blogerów to coś, co tygrysy lubią najbardziej! Jeżeli jeszcze ktoś podpowie, jak z nich korzystać i gdzie je znaleźć, wtedy znajdziecie się w interaktywnym raju! Jakie narzędzia pomogą Wam w pracy? My stawiamy przede wszystkim na to, by wszystkie nasze działania były uporządkowane. Przy wielu projektach łatwo się pogubić, a aplikacje, które nam pomagają to duże ułatwienie! 

Blogi firmowe i co z nich wynika?

Blogi firmowe to coś, co bardzo nas fascynuje. Oczywiście w większości czytamy te, które traktują o tematyce tworzenia stron internetowych, nowych technologii i innych pokrewnych tematów. Jednak co z blogami firm, które produkują napisy na koszulki lub te o naturalnych oczyszczalniach ścieków? Czy jest ktoś, kto czyta takie blogi?