Pytanie, które często zadają nam nasi Klienci. Żeby na nie odpowiedzieć trzeba jednak postawić niemniej ważne pytanie tytułem wstępu: czego tak naprawdę potrzebujesz?

„Potrzebuję taniej strony internetowej. Oczywiście w dobrej jakości jeśli chodzi o kod, wpisującej się w dzisiejsze standardy designerskie, na pewno responsywna.”

Jeśli to wszystkie z Twoich oczekiwań to możliwe, że wystarczy Ci statyczna strona www. Napisanie strony chociażby w Html5 to stworzenie tak zwanej wizytówki. Najczęściej zawiera takie elementy jak strona główna, oferta, kontakt. Może też przybierać formę tak zwanego one page’a – gdzie cała treść stanowi jedną stronę po której nawigujemy za pomocą scrolla oraz menu.

Jest jedno ale. Wprowadzenie jakichkolwiek zmian na stronie tego typu to małe wyzwanie. Potrzebna Ci znajomość języka programowania lub co najmniej osoby która to potrafi i Ci pomoże. Jeśli to kumpel szwagra koleżanki to jesteś wstanie uzyskać konkurencyjną cenę pomocy, jeśli nie, musisz wybrać rynkową ofertę firmy lub programisty. Oczywiście zmiany polegające na dodaniu kilku zdjęć lub zmianie tekstu mocno nie nadszarpną Twojego budżetu. Trochę drożej sprawa będzie wyglądać w przypadku dodania nowej zakładki o nie standardowym układzie. Jeśli jednak chcesz znacząco zmienić układ, szatę graficzną to najprawdopodobniej czeka Cię kompleksowa przebudowa całej strony ?

Takie są fakty. To trzeba wiedzieć. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli jesteś załóżmy elektrykiem i zależy Ci na zaistnieniu w Internecie to najprawdopodobniej statyczna tania strona www jest właśnie dla Ciebie. Twoja działalność polega na świadczeniu usług w tak zwanym „realu”. Nie zamierzasz często aktualizować treści na stronie jeśli chodzi o ofertę, nie zamierzasz dodawać aktualności. Nie przewidujesz potrzeby innych zakładek niż te które masz. Chcesz mieć porządną stronę za którą nie będzie Ci wstyd przed Klientem. Chcesz napisać kilka słów o sobie i swojej firmie, wypunktować listę usług którymi się zajmujesz, chcesz pokazać jak do Ciebie dojechać i mieć formularz kontaktowy.  Takie rozwiązanie jest dla Ciebie idealne – masz fajną stronę w dobrej cenie i masz spokój.

A co jeśli Twoje potrzeby są co najmniej większe?

Co mam na myśli mówiąc większe potrzeby. Twoja firma rozwija się, w najbliższym czasie będziesz potrzebować dodatkowych zakładek opisujących usługi. Działasz w dynamicznej branży – jutro Twoja oferta może zmienić się w szczegółach. W Internecie widzisz narzędzie promocji – chcesz systematycznie dostarczać informacje zainteresowanym za pomocą newslettera. W związku z powyższym chcesz zadbać o to aby na stronie więcej się działo poprzez dodawanie aktualności wraz ze zdjęciami i filmikami, poprzez dodawanie nowych pozycji do Twojego portfolio. Może także chcesz poprowadzić bloga. Możliwe że potrzebujesz czegoś więcej niż prosty formularz kontaktowy – chcesz aby Klienci rezerwowali terminy, o tak więcej terminów, więcej funkcji, więcej pomysłów!

Tutaj z pomocą przychodzi nam CMS czyli tak zwany Content Management System.  Słowem klucz jest panel admina. To właśnie za jego pomocą takie aspekty pracy ze stroną www jak zmiany treści, dodawanie zdjęć, nowych podstron, wpisów i tym podobnych będzie dla Ciebie możliwe i to bez konieczności posiadania żadnej wiedzy programistycznej. Zmiana oferty, nic prostszego – wybierasz odpowiednią pozycję z menu panelu admina, lub odpowiednią wtyczkę, edytujesz, dodajesz, usuwasz wybrane elementy prezentowane na stronie, zatwierdzasz i vuala! Gotowe! Bez firmy informatycznej, bez szwagra kumpla koleżanki i bez . . . jakichkolwiek kosztów.

Jako software house staramy się zawsze przygotować rozwiązanie odpowiadające Klientowi w sposób indywidualny. Nie oszukujmy się, ludzie są różni – może nie zamierzasz prowadzić dynamicznej działalności w sieci, ale bledniesz na samą myśl „załatwiania” programisty gdy będziesz ciał zmienić chociażby jedno zdanie. CMS da Ci w tym wypadku bezpieczeństwo niezależności.

Jeśli wiesz już, że Twoja strona powinna być oparta o CMS, to . . .CMS ale jaki?  No, jest w czym wybierać ale to już będzie temat na oddzielny wpis.

Interesuje Cię własny projekt?

Lukasz-Bober-Key-Account-Manager-Greenview-Small

Łukasz Bober
Project Manager
+48 501 757 664