Blogi firmowe to coś, co bardzo nas fascynuje. Oczywiście w większości czytamy te, które traktują o tematyce tworzenia stron internetowych, nowych technologii i innych pokrewnych tematów. Jednak co z blogami firm, które produkują napisy na koszulki lub te o naturalnych oczyszczalniach ścieków? Czy jest ktoś, kto czyta takie blogi?

Blogi firmowe – po co to komu?

Decydując się na stworzenie własnej strony internetowej, zazwyczaj podpinamy pod nią również swój blog. Tanie strony www, prosty szablon blogowy, który często też jest darmowy i możemy działać! Blog firmowy może kiedyś był ekstrawagancją, ale teraz jest po prostu niezbędny, jeżeli chcemy nawiązać ciekawą współpracę z naszymi czytelnikami. Czy jeszcze jest ktoś, kto zastanawia się, po co mu blog firmowy? Nasza agencja interaktywna w Poznaniu kibicuje zawsze małym firmom, które decydują się na założenie blogów firmowych. Sami przecież nie jesteśmy korporacją, a nasz blog, to nasze oczko w głowie! Co w takim razie można robić na blogu firmowym? Oczywiście informować o swoich produktach i usługach, wzmacniać pozycjonowanie swojej strony i robić mnóstwo innych rzeczy, które już znacie i wiecie i nie będziemy o nich cały czas przypominać! Może jednak podejść do bloga firmowa z innej strony? Może też zobaczyć, czy mają jakieś wady i zmienić swój blog na taki, który naprawdę będzie miejscem, do którego będzie chciało się wracać? Serwis Whitepress podaje dane związane z prowadzeniem bloga. Dlaczego warto, ile blogowe wpisy generują ruchu na stronie i wszystko inne co jest och i ach!

Blog firmowy – czy ma jakieś wady?

Jasne, jeśli nie jest prowadzony regularnie, a wpisy są tylko o firmie i o niczym innym, kto chciałby czytać takie przechwałki? Ludzie potrzebują konkretnych rozwiązań! Szukają czegoś, co może im pomóc rozwiązać problem i właśnie takie problemy powinny być na blogach rozwiązywane. Jak naprawić spłuczkę, ile i za co płacimy ,zlecając stworzenie strony internetowej, jak upiec bezę, jak stworzyć zabawki dla kotów – to wszystko może znaleźć się na blogach i może być napisane w bardzo fajny sposób! Mało wpisów na blogu też niczego nam nie da i jest jedną z wad blogów. A może macie ochotę na takiego drinka od Nowy Marketing.pl? Trochę ucięli, ale można co nieco zobaczyć temat content marketingu!

Content dring!

Blogi firmowe – zobaczcie jak robią to najlepsi!

Czy o druku można pisać interesująco? Jakie blogi zostają wyróżniane w konkursach na firmowe blogi roku? Nie tylko te lifestylowe! Zebraliśmy dla Was kilka fajnych przykładów, jak blogi, również te firmowe mogą być prowadzone:

 1. Reklama i druk 
 2. Interview me
 3. Naturativ.pl
 4. 5pillows.com
 5. xl-ka.blogspot.com

Wskazówki – jak prowadzić bloga firmowego jeszcze lepiej?

Prowadząc naszego bloga, stosujemy kilka trików, dzięki którym prowadzenie bloga jest dla nas bardzo przyjemne. Mamy nadzieję, że dla naszych czytelników również! Poznajemy opinie czytających, pytamy ich o zdanie i stosujemy kilka sposobów na to, by blog był ciekawy. Nad niektórymi wciąż pracujemy, inne są już przetestowane. Jakie to triki?

 • pytajcie o to, co interesuje Waszych czytelników, sami mogą podpowiedzieć, jakie treści chętnie czytają;
 • zdjęcia usług, artykułów, ale też zdjęcia ‚zza kulis’ dobrze współgrają z blogiem;
 • niech wpisy będą trochę zwariowane, z poczuciem humoru, przecież o śrubach też można pisać z pasją;
 • do artykułu możesz dołączyć darmowego e-booka, który pojawi się pod koniec tekstu. Takie niespodzianki fajnie działają;
 • promujcie swojego bloga w grupach dla blogerów, to pomoże Ci przyciągnąć publiczność;
 • tematów i inspiracji na blog możesz poszukiwać np. na Quora.com. W ten sposób zobaczysz, czym interesują się czytelnicy;
 • zainstaluj wtyczki, które pomogą Ci w skutecznym prowadzeniu bloga. Nasze ulubione to YOAST i Insimity, która zmniejsza zdjęcia;
 • połącz bloga z Facebookiem – pytaj o opinie swoich czytelników i oznaczaj ich we wpisach na Facebooku.

Dajcie znać, jakie Wy macie sposoby na prowadzenie bloga firmowego! Może też się czegoś nauczymy! 

Nie macie pomysłu na swój blog? Pomożemy Wam! Agencja interaktywna? Poznań to miejsce, w którym działa nasza firma i gdzie spotykamy się z naszymi Klientami. Jeżeli jesteś w Poznaniu zapraszamy na kawę, przy której świetnie omawia się wszystkie interaktywne sprawy! Tanie strony www, wybór odpowiedniego szablonu blogowego i opieka nad stroną to coś, w czym czujemy się jak ryba w wodzie! Dzwońcie, piszcie, odpowiemy na wszystkie pytania ?

Interesuje Cię własny projekt?

Lukasz-Bober-Key-Account-Manager-Greenview-Small

Łukasz Bober
Project Manager
+48 501 757 664