Narzędzia dla blogerów to coś, co tygrysy lubią najbardziej! Jeżeli jeszcze ktoś podpowie, jak z nich korzystać i gdzie je znaleźć, wtedy znajdziecie się w interaktywnym raju! Jakie narzędzia pomogą Wam w pracy? My stawiamy przede wszystkim na to, by wszystkie nasze działania były uporządkowane. Przy wielu projektach łatwo się pogubić, a aplikacje, które nam pomagają to duże ułatwienie! 

Narzędzia dla blogerów, ale też dla webmasterów czy copywriterów to coś, z czym pracuje się na co dzień. Wiele osób ułatwia sobie życie i nie planuje ręcznie wpisów w mediach społecznościowych, nie zapisuje pomysłów i wiadomości na tysiącach małych karteczek i nie bierze udziału w drogich kursach graficznych. Takie małe elementy i narzędzia potrafią zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możemy przeznaczyć na przykład na nasze ulubione gry! Dla osób, które zdecydowały się już na założenie swojej strony www nie jest tajemnicą, że dzisiaj strony responsywne to po prostu nic nadzwyczajnego. Rozmiar takiej strony dostosowuje się automatycznie do urządzenia mobilnego, również jeżeli chodzi o wygląd bloga firmowego. Strony responsywne więc, to pierwszy krok do tego, aby blog był widoczny dla czytelników również na telefonach i tabletach. Taką stronę też nazwać można narzędziem dla blogerów, bo przecież dzięki niej, nasi czytelnicy mogą czytać nas wszędzie!  

Narzędzia dla blogerów i nie tylko!

Co może Wam pomóc w pracy? Zaraz, chwila już wszystko zbieramy w jednym miejscu i dzielimy się z Wami fajnymi pomysłami. Wiele z nich publikujemy na naszym profilu na Facebooku, ale tutaj wszystkie będziecie mieć pod ręką. Zaczniemy od aplikacji do zarządzania czasem. Poruszaliśmy już ten temat na naszym blogu, na naszej stronie www, pytając o ulubione narzędzia i aplikacje, wykorzystywane przez blogerów i właścicielki firm w praktyce.

Aplikacje do zarządzania czasem

TRELLO

To nasza ulubiona aplikacja, dzięki której nie tylko możemy zaplanować swoją pracę, ale też komunikować się między sobą i wymieniać informacjami. Kafelkowy system pomaga odnaleźć się w aplikacji, jeżeli nigdy nie mieliście z nią do czynienia. W Trello możemy tworzyć tablice oraz karty do danych projektów, a każdy z nich komentować. W Trello można dodawać również zdjęcia, linki oraz dokumenty, jeżeli jest taka potrzeba. Znacznie ułatwia to wtedy pracę zespołową. W jednym miejscu mamy więc wszystko, co potrzebne do wykonania danego projektu.

Listy w Trello

TODO

Jeśli nie odpowiadają Ci istniejące już aplikacje, to stwórz swoją własną! W rozmowie z Katarzyną Głąb na temat narzędzi, wykorzystywanych do planowania pracy dowiedzieliśmy się o aplikacji stworzonej właśnie przez nią na własne potrzeby! Dużą wagę Katarzyna przykłada do rozpraszaczy, jakimi są media społecznościowe i inne kanały, które robią nam mętlik w głowie i nie pozwalają się skupić. Aplikacja zaprojektowana przez Kasię może blokować strony, którymi nie chcemy się zajmować w trakcie pracy! Co jeszcze? W Todo możecie tworzyć listy dotyczące planu tygodniowego, miesięcznego, a nawet takiego, który obejmuje na przykład wyjazd na wakacje! Dzięki temu o niczym nie zapomnicie, a aplikacja przyda się nie tylko w pracy. Więcej o Todo przeczytacie tutaj.

Autorska aplikacja Todo

ASANA

Bardzo często wybierana i wymienia aplikacja przez osoby, które prowadzą swój biznes i chcą być ze wszystkim na bieżąco. Jakie zalety podkreślają przede wszystkim? To, że jeżeli macie wiele projektów, lub wielu Klientów, każdemu z nich możecie przyporządkować odpowiedni kolor. W ten sposób nie zginiecie w gąszczu zadań. Jeżeli jesteście wzrokowcami i łatwiej zapamiętujecie właśnie kolory, to wypróbujcie właśnie Asanę! 

Programy do tworzenia grafiki

FOTOJET 

Polecamy go, bo jest bardzo prosty w obsłudze. Możecie wykonać grafiki do social media,  ale także do tworzenia kolaży i prostych grafik. Jeżeli jeszcze nie udało Wam się wypróbować tego programu, koniecznie zajrzycie, jakie ma możliwości!

Fotojet jest bardzo prosty w obsłudze

AUTODRAW

Dzięki temu narzędziu możecie w prosty sposób stworzyć szkice i rysunki. Jeśli nie macie za grosz talentu do rysowania, ten program będzie dla Was wręcz idealny! Tworzycie kształt, który rzadko przypomina ten ostateczny. Jednak program jest tak miły, że daje Wam do wyboru gotowe rysunki, które możecie wybrać, jako Wasze. W ten sposób możecie stworzyć własne, małe dzieła i wykorzystać je do swoich projektów.

Takie cuda możecie ‚sami’ narysować!

EASEL.LY

Narzędzia dla blogerów to nie tylko programy do tworzenia grafik, ale również infografik! Nie od dziś wiadomo, że większość z nas jest wzrokowcami, a takie infografiki w mediach społecznościowych i na blogach wyglądają naprawdę super! Możecie wybrać więc kategorię i w ten sposób stworzyć infografikę dla swojego biznesu. Dowolnie możecie zmieniać kształty, kolory, dodawać własne teksty i napisy.

Infografiki!

Banki zdjęć

Tutaj nie ma co się rozpisywać! Narzędzia dla blogerów to również banki zdjęć! Nasze, z których korzystamy, i które niedawno odkryliśmy stosujemy do tworzenia grafik, również w mediach społecznościowych to:

PixaBay

Stocksnap

Flickr

Jest Rudo – udostępnia swoje zdjęcia za darmo, do wykorzystania na blogach i na własny użytek!

Piękne zdjęcia do wykorzystania na swoim blogu

Programy do sprawdzania ortografii i interpunkcji w tekstach

Ortograf

Sprawdź, czy w Twoim tekście nie ma błędów!

Reverso.net

Jeżeli piszecie teksty po angielsku, tutaj możecie je sprawdzić

Mamy nadzieję, że narzędzia przydarzą się Wam w pracy. Może większość z nich znaliście, ale mamy nadzieję, że nie! Dajcie znać o swoich ulubionych narzędziach i aplikacjach! Chętnie przetestujemy!

Interesuje Cię własny projekt?

Lukasz-Bober-Key-Account-Manager-Greenview-Small

Łukasz Bober
Project Manager
+48 501 757 664