Sklepy internetowe pojawiają się wciąż i wciąż jak grzyby po deszczu! Prawdziwą zakupową rewolucją i zarazem pierwszym na świecie sklepem internetowym był ten, założony przez firmę Amazon. Jak to było w Polsce i jak sklepy internetowe rozwijają się dzisiaj? ,.
Sklepy internetowe – rewolucja is coming!
Początek lat 90. to początek rozwoju e-handlu. Na początku bardzo ostrożnie podchodzono do tematu, bo w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych postanowiono znieść zakaz stosowania Internetu w celach komercyjnych. Dziś taki zakaz byłby nie do pomyślenia! Przełom był tak ogromny, że od 1994 roku sklepy internetowe zaczęły powstawać w USA. Jak to wyglądało na początku? Zamówienia składało się telefonicznie, a potwierdzić je trzeba było za pomocą maila. To dopiero kosmos! Kiedy w latach 90. my jeszcze biegaliśmy po podwórku, jedząc piasek, gdzieś tam za oceanem ktoś taki piasek mógł kupić przez Internet! Łaaaaał! Ogromny rozwój sklepów i wielki szał na zakupy w Internecie można było w USA zaobserwować w 2000 roku i to nawet w popularnych serialach!
Sklepy internetowe w Polsce czyli jak to się u nas zaczęło?
W Polsce pierwsze sklepy powstawały w roku 1997. Różne źródła podają jednak, że pierwszy projekt sklepu internetowego i sam sklep mógł powstać już 3 lata wcześniej! W 1999 roku działalność w Internecie i sprzedaż swoich produktów rozpoczął Merlin.pl i Empik. A co z Allegro-zapytacie? Platforma powstała w 1999 roku, a 4 lata później korzystało z niej już milion użytkowników! To tyle jeśli chodzi o początki e -handlu w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Żeby Wam się łezka w oku zakręciła, popatrzcie na to zdjęcie!
Co myślicie o sklepach internetowych?
Co jest ważne przy tworzeniu projektu sklepu internetowego? Odpowiemy oczywiście z punktu widzenia programistów. O tym za chwilę, bo przecież ważniejsze są opinie Klientów sklepów internetowych. Naszą wielką pasją jest tworzenie sklepów internetowych. Poznań, Warszawa, Londyn – to między innymi Klienci z tych miast zdecydowali się z nami współpracować Z tego bardzo się cieszymy, ale i wciąż poszerzamy naszą wiedzę o sklepach internetowych. W tym celu zapytaliśmy na naszym facebookowym profilu, na co zwracają uwagę i gdzie kupują najczęściej Klienci sklepów internetowych:
Ewelina Półtorak:
Dla mnie bardzo istotne są opinie innych kupujących i estetyka strony, która świadczy o profesjonalizmie. Przyjemniej się wtedy przegląda i kupuje i dłużej zostaje na stronie. Jeśli są jakieś ewentualne minusy w kontakcie ze sprzedającym też chciałabym o tym poczytać na forum, przy opiniach. Nie ma przecież idealnych sklepów. Same cukierkowe opinie odstraszaja naciąganiem.
Zbigniew Pszczoła
Korzystam głównie z księgarni internetowych. Mam już sprawdzone, więc od lat korzystam z tych samych.
Aurelia Połeć
Ja nie korzystam ze sklepów internetowych. Jeśli już to jedynie z Allegro.
Anna Malik
Bardzo często korzystam z różnego rodzaju sklepów internetowych. Praktycznie większość rzeczy zamawiam przez Internet (księgarnie, sklepy odzieżowe, apteki internetowe). Przede wszystkim zwracam uwagę na opinie klientów, cenę dostawy i szybkość realizacji (dobrze, jeśli jest podana na stronie). Jeśli chodzi o same strony sklepów, to lubię gdy działają płynnie. Nie cierpię gdy coś się zacina. Poza tym lubię, gdy sklep ma różne opcje filtracji produktów i mogę szybciej znaleźć to, co mnie interesuje.
Karolina Borycka
Korzystam z Allegro, ale często stacjonarnie oglądam produkt i potem zamawiam go przez Allegro, bo jest po prostu taniej.
To tylko kilka Waszych opinii o kupowaniu i o tym, co najważniejsze z punktu widzenia Klienta. Co jest ważne z punktu widzenia ‚budowniczego’ sklepów internetowych? WooCommerce! Nie, nie, to nic związanego z praktykami woo-doo, chociaż trochę magii też w tym jest. O co chodzi i czemu kochamy WooCommerce? O tym w kolejnym akapicie ?
Sklepy internetowe i magiczna wtyczka WooCommerce!
WooCommerce! Tak, jesteśmy wiernymi fanami i kibicami tej wtyczki wordpressowej. Czym jest wtyczka i na co pozwala, jeśli chodzi o sklepy internetowe? Wtyczka WooCommerce pozwala na budowanie sklepu internetowego na platformie WordPress . Dzięki niej można stworzyć sklep, który jest częścią istniejącej strony, ale także samodzielnie działający sklep. Jakie są największe zalety WooCommerce?
- darmowa wtyczka na platformie WordPress,
- budowanie sklepów internetowych o niewielkiej liczbie produktów,
- budowanie sklepów internetowych z dużą liczbą produktów i usług,
- możliwość sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych,
- obsługa PayPal, kart kredytowych, i innych bramek płatności
- prosta obsługa i dostosowanie wyglądu sklepu do naszych potrzeb,
- dla wymagających dostępne są rozszerzenia do wtyczki.
- bogata baza integracji z systemami księgowymi czy porównywarkami (np. ceneo)
Sklep internetowy oparty na WooCommerce
Sklepy tworzone na platformie WordPress w oparciu o WooCommerce to świetne narzędzie, które pozwala na zintegrowanie z innymi kanałami, takimi jak na przykład Facebook. Wybraliśmy dla Was trzy najważniejsze cechy WoocCommerce, żeby pokazać Wam, jak bardzo to narzędzie pomaga nam w tworzeniu sklepów internetowych.
- Elastyczność – prosta modyfikacja wyglądu i całego systemu, wspomniana już integracja z Facebookiem, wprowadzanie bramek płatnościowych jak PayU, Przelewy24, integracja z firmami kurierskimi – to tylko kilka z wielu zalet tego rozwiązania.
- Mobilność – to już nie tajemnica, że sklepy internetowe muszą znakomicie sprawdzać się również na urządzeniach mobilnych. Prawie wszystkie motywy WooCommerce są dostępne w wersji mobilnej. Także layouty wdrażane indywidualnie (projekt graficzny) dostosowane są do opcji RWD czyli ekranów różnych urządzeń
- Wszechstronność – dzięki sklepom, tworzonym na WooCommerce sprzedawać można niemal wszystkie produkty – fizyczne, ale również pliki, które użytkownik może pobrać i za nie zapłacić. Co ciekawe można sprzedawać także dostęp do szkoleń czy kursów po zalogowaniu do panelu Klienta. Sklepy dostępne są dla każdej branży i każdy, kto chce sprzedawać swoje produkty i usługi przez Internet może skorzystać z WooCommerce!
Nasza oferta na sklepy internetowe WooCommerce
Co dostajecie od nas i jaka jest cena sklepu internetowego, opartego na WooCommerce? Już spieszymy wszystko Wam wyjaśnić ?
- dedykowany layout branżowy
- wdrożenie produktów i ich kategorii
- konfiguracja opcji wysyłkowych
- konfiguracja opcji płatności
- koszyk
- wishlist
- panel admina i panel klienta
- strona responsywna RWD
- optymalizacja SEO
- instalacja na serwerze
- podpięcie domeny
- gwarancja
Jeżeli chodzi o tworzenie sklepów internetowych, Poznań to nasza siedziba i to właśnie stąd tworzymy nasze projekty. Nie ograniczamy się jednak do Klientów z Wielkopolski. Co to, to nie! Pytajcie, dzwońcie i twórzcie swoje sklepy internetowe z nami!